Veselé zoubky

Ač se to nezdá, zubní kaz zůstává stále nejrozšířenějším infekčním onemocněním. Preventivní program „Veselé zoubky“ je zaměřen na děti 1. tříd základních škol. Jak jeho název napovídá, jeho tématem je správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu. Všichni si přece přejeme, aby děti byly šťastné a zdravé a měly co nejčastěji důvod k úsměvu, ve kterém jim nebude bránit bolavý zoubek nebo strach ze zubního lékaře.
Součástí edukační hodiny ve třídě je i DVD s metodickým programem pro interaktivní tabule, do kterého se děti mohou aktivně zapojit. Všichni jsou tak nenásilnou a atraktivní formou vtaženi do diskuse.
Na závěr programu si každý sám na základě získaných informací vyplní pracovní sešit a nechybí ani drobný dárek - taštička se zubní pastou a kartáček, malé přesýpací hodiny.