Hmyzí domečky

Žáci 5.A naší školy se rozhodli pomoci přírodě, a proto vytvořili dřevěné hmyzí domečky. Tatínek jednoho ze žáků pan Jiskra, kterému tímto velmi děkuji, nám pomohl a připravil nám dřevěné díly na výrobu několika hmyzích domečků. Ve škole poté děti za lehké pomoci paní učitelky tyto díly smontovaly, vyplnily vhodnými přírodninami (šiškami, větvičkami, skořápkami od oříšků, mechem atd.). Nakonec jsme přírodniny upevnili pletivem, aby nám věci z domečků nevypadávaly a domečky jsme přitloukli na kůly.

Hotové domečky jsme rozmístili po zahradě prvního stupně základní školy Jiráskova, abychom  mohli tyto hmyzí ,,vilky“ i s jejich obyvateli s dětmi lépe pozorovat. Doufáme, že se brzy dočkají svých hmyzích obyvatel, a že se jim zde bude dobře žít.