Aktuality


Krajské finále

.

V úterý 22.1. se družstvo chlapců naší školy zúčastnilo ve Skutči krajského finále florbalového turnaje ČEPS cup určeného pro žáky prvního stupně základních škol. Osm nejlepších týmů Pardubického kraje bylo rozlosováno do dvou skupin.

     Náš tým se utkal postupně se soupeři ze Základních škol Benešovo náměstí Pardubice, Moravské Třebové a Slatiňan. V prvním utkání jsme doplatili na špatnou produktivitu a prohráli jsme 3: 5, byla to ale naše jediná porážka. V dalším průběhu kluci postupně porazili zmiňované Slatiňany i Moravskou Třebovou. Do semifinále jsme postoupili z druhého místa. Výhra nad týmem ZŠ z Hlinska v poměru 5:3 znamenala postup do finále, kde jsme se znovu setkali s naším přemožitelem ze skupiny  hráči ZŠ Benešovo náměstí Pardubice.

     Finále pro nás nezačalo dobře, brzy jsme prohrávali 0:2. Kluci bojovali a brzy vyrovnali, pak po pěkných akcích přidali ještě další tři branky. Soupeř už se zmohl jen na snížení a tak jsme se mohli radovat z finálové výhry 5:3. Náš tým se tak stal vítězem krajského finále a bude reprezentovat Pardubický kraj v národním finále.

      Pochvalu zaslouží všichni kluci nejen za předvedený výkon, ale také za vzornou reprezentaci naší školy.     

 

.